Як не вмру то поховають, частина 1 (Концепція нового податкового кодексу)

7 жовтня 2010 року, під шумок виборчої кампанії, в першому читанні був прийнятий за основу проект закону України від 21.09.2010 р. N 7101-1 «Податковий кодекс України». Суб'єкт законодавчої ініціативи: Кабінет Міністрів України. Автор законодавчої ініціативи: М. Я. Азаров. Відповідальний комітет: Комітет з питань податкової та митної політики. Голова комітету: С. Терьохін. І на мою думку ми отримаємо подарунок, під новий рік, від пана Азарова і «народних» депутатів у вигляді нового основного податкового кодексу.
 
Хотілось би бути віддаленим від політичної за ангажованості і розібрати цей кодекс у відповідності законів, а також до потреб пересічних громадян. Наскільки він жахливий чи можливо прекрасний, наскільки вірогідність нового еміграційного буму збільшиться, чи навпаки всі будуть, як в маслі. Суб'єктивно — краще взагалі не читати, об'єктивно — знай за що до тебе в гості може прийти податкова.
 
Отже, давайте розбиратись… По сьогоденні регулюючими в сфері податків, є закони, кожен з яких відповідає певному податку та митний кодекс. Як же ж так, треба зробити щось загальне і тут за справу взялись відважні депутати, а рік це був, дай Боже пам'яті, 2007, Катеринчук и Ко подали до Верховної ради проект податкового кодексу. Ох же ж «шороху» вони навели, було все так само, як і тепер, тільки опозиція критикувала, а у влади не було достатньо голосів прийняти новий кодекс. Про нього пізніше  і лишень, як для порівняння, адже він і першого читання не пройшов.
 
Тепер ось, змінилась влада, потрібно показати, що працюють, і бабах, «брудна ядерна зброя», новий податковий кодекс… Благо є ще розум у людей і дали вони це чудо на доопрацювання, що і показали приблизно 4000 поправок… Тепер це вже автомат, але в чий бік він направлений… Хотілось би глибше і детальніше розповісти про учасників цих сценічних оказій, але ви напевно вже і начитались і наслухались.
 
Якщо ця тема цікава вам, пишіть коментарі, з наступної частини вже буде тільки суть проекту податкового кодексу, в порівнянні зі старими законами та можливим податковим кодексом 2007.
 
Не проспіть Україну,
завжди ваш Василь...

7 коментарів

Саша Гатеж
Вчора був на зборах підприємців Тернопілля. Всі досить серйозно налаштовані 16-го листопада їхати в Київ і під стінами ВР відстоювати свої інтереси (неприйняття цього кодексу). Дай Боже, щоб підприємці всієї Неньки України в той день проявили свідомість, бо дуло автомата направлене просто на них…
Василь Кав'юк
Більшість підприємців сприймають кодекс так, як їм це тулять з різних партій… Особисто мені цей кодекс ні в п… ні в червону армію… там є цікаві нововведення, і тупі приклади політичної дискримінації…
Святослав Вишинський
Стосовно Податкового Кодексу — ясно те, що нічого не ясно. Тема складна, потребує обширного огляду, оскільки в усіх новаціях підприємцям тепер доведеться розбиратись "із лупою" в руках. Без юристів, як завжди, не обійдеться.
Василь Кав'юк
Я спробую надалі розібрати по статтям кодекс, з обгрунтуванням і проведеням паралелі щодо податкового законодавства, кодексу який хотіли прийняти в 2007 та директив Європейського союзу щодо оподаткування… Якщо цікаво то прошу, як ні то продовження цієї теми не потрібне… Не проспіть Україну, з повагую Василь.
Святослав Вишинський
У фаховому та детальному огляді є необхідність. Як не дивно, інформації з цього приводу бракує — тема обговорювана в суспільстві, але «в темну».
Василь Кав'юк
Ну будем розбиратись…
Іван Білик
БУДЬ-ЛАСКА, почитайте Кодекс, це всього менше ніж півтисячі листочків. Він дає змогу себе «обійти». Останнього варіанту не знайшов, але, з огляду на встановлену практику, у нас оригінальна манера розробки законів: замість включати розум тиснем на центр і думаємо п«ятою точкою опори.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте